تاریخ : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
2

نخستین همایش بین المللی دکترین مهدویت با سخنرانی ریاست جمهوری برگزار شد

  • کد خبر : 131
  • ۲۸ شهریور ۱۳۸۴ - ۰:۰۰
نخستین همایش بین المللی دکترین مهدویت با سخنرانی ریاست جمهوری برگزار شد

رئیس جمهور که در سالن اجلاس سران تهران و در جمع صدها محقق، پژوهشگر و اندیشمند ایرانی و خارجی سخن می گفت، تاکید کرد: مأموریت همه انبیاء (ع)، صالحان و خیرخواهان مقدمه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) است و اگر هدف تشکیل حکومت جهانی را از نهضت انبیا (ع) و حرکت صالحان بگیریم، چیزی در آن […]

رئیس جمهور که در سالن اجلاس سران تهران و در جمع صدها محقق، پژوهشگر و اندیشمند ایرانی و خارجی سخن می گفت، تاکید کرد: مأموریت همه انبیاء (ع)، صالحان و خیرخواهان مقدمه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) است و اگر هدف تشکیل حکومت جهانی را از نهضت انبیا (ع) و حرکت صالحان بگیریم، چیزی در آن باقی نمی ماند.

 
دکتر محمود احمدی نژاد افزود: جمهوری اسلامی و نظام ولایت فقیه هیچ مأموریتی جز تمهید مقدمات برپایی حکومت جهانی ندارد. بسیاری تصور می کنند که رابطه امام زمان (عج) با زندگی امروز ما و با زندگی امروز دنیا قطع است، به تعبیر دیگر تصور می کنند شأن امامت امام عصر (عج) در دوران غیبت تعطیل است. در حالی که شأن امامت امام زمان (عج) تعطیل بردار نیست. امام (عج)، امام است.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما ظرفیت بهره برداری از همه فیض امامت را نداریم. همه خوبی ها و زیبایی های عالم به واسطه وجود امام عصر (عج) است، حتی اگر در دل شما یک نیت خیری می گذرد به واسطه وجود حضرت (عج) است.

 
وی افزود: در یک مدیریت کلان حرکت عمومی دنیا به سمت برپایی حکومت جهانی مدیریت می شود.
این گونه نیست که جهان رها شده باشد و کار خودش را بکند، تا یک روز یک اتفاق معلومی بیافتد. 
ریس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مکتب انتظار، مکتب زندگی است. و انتظار همه شوون یک انسان منتظر را در بر می گیرد انسان منتظر، تفکرش، نگاهش، آرمان ها و نوع تعاملش متفاوت است.
وی افزود: روابط یک جامعه منتظر با یک جامعه غیر منتظر متفاوت است، انسان ها در جامعه منتظر نسبت به هم مهربان اند و روابط بر اساس لطف و محبت انجام می شود و نسبت به یکدیگر خدمتگزارند. اعضای یک جامعه منتظر همه خیرخواه هستند.


دکتر احمدی نژاد تأکید کرد: یک دولت منتظر هم، تمام برنامه خود را بر اساس مکتب انتظار تنظیم می کند.
رئیس جمهور با بیان اینکه انتظار، یک مکتب گروهی است، گفت: امروز به جای آن که ما مکتب توسعه، که یک مکتب مبتنی بر امور مادی و لیبرالیسم است، تجربه و وارد کنیم؛ اگر برگردیم به مکتب انتظار، از نگاه مکتب انتظار می توانیم اقتصاد خود را درست کنیم. همه مناسبت داخلی و خارجی کشور را می توان بر اساس آن تبیین کرد. چرا که این مکتب، مکتب زندگی است.

 وی افزود: دنیا تشنه این مکتب است و هیچ افق روشنی، جز مکتب انتظار و نتیجه آن در برابر جمعیت نیست و امروز همه قدرت های دنیا منفعل اند و همه قدرت ها از پاسخ گویی به نیاز های حقیقی امروز بشر بازمانده و مستأصل اند.

دکتر احمدی نژاد افزود: امروز در دنیا یک موج و یک حرکت جدید و یک مطالعه جدید در حال شکل گیری است، که تنها مکتب و نظام فکری و اجتماعی که می تواند به درستی به این مطالبات پاسخ دهد، مکتب انتظار است.
وی از همه اندیشمندان، متفکران، علما، حوزویان و دانشگاهیان، تقاضا کرد؛ منظر مکتب انتظار به مسایل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … بنگرند و آن را تبیین کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما در این راه هنوز در ابتدای راه هستیم.

 وی گفت: کسی که امام عصر (عج) را بشناسد و دلبسته ایشان باشد؛ یأس، ترس، دلزدگی و خودباختگی معنایی ندارد.

 دکتر احمدی نژاد اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی ایران ظرفیت پاسخگویی از لحاظ علمی و معنوی وجود دارد. وی اعلام کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران، از کلیه تلاش هایی در جهت تبیین، تدوین و ترویج تفکر مهدویت بشود، حمایت می کند.

 دکتر احمدی نژاد؛ ترویج مکتب انتظار را، تنها راه مبارزه با مفاسد اجتماعی برشمرد و گفت: جوانانی که قلبشان به عشق حضرت ولی عصر (عج) می تپد، ممکن نیست تن به ابتذال بدهند که خوشبختانه امروزه در جامعه ما دل های بیشتر جوانان ما لبریز از عشق به امام زمان (عج) است.

وی گفت: کلید حل بسیاری از مشکلات کشور ما بازگشت به فرهنگ انتظار است.

شایان ذکر است که نخستین همایش بین المللی دکترین مهدویت توسط موسسه آینده روشن برگزار شد.

لینک کوتاه : https://news.jamkaran.ir/?p=131
  • 283 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای نخستین همایش بین المللی دکترین مهدویت با سخنرانی ریاست جمهوری برگزار شد بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

تمام حقوق این وبگاه متعلق به مسجد مقدس جمکران است.